Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Bakan Avcı’ya ziyaret

Ana Sayfa » HABERLER » EĞİTİM HABERLERİ » Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Bakan Avcı’ya ziyaret


Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Doğan Tunç, Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent ve beraberindeki heyet, yeniden bakanlık görevine getirilmesinden ötürü Bakan Avcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Heyet, Bakan Avcı’ya hayırlı olsun dileklerinde bulunurken Bakan Avcı da ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür etti.
Bakan Avcı, eğitimde öncelikli hedefleri arasında okul öncesi eğitim ile meslekî teknik eğitim olduğunu vurgulayarak, organize sanayi bölgelerinde açılan meslekî teknik liselerinin önemini vurguladı.  
Bakan Avcı, organize sanayi bölgelerinde (OSB) açılan meslekî ve teknik liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik teşvik sistemine de değinerek, meslekî ve teknik eğitim veren liselerden mezun olacak öğrencilerin, ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacağını belirtti.
Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Doğan Tunç ise, 4+4+4 eğitim sistemi ile eğitimde büyük bir reform gerçekleştirildiğini vurgulayarak, meslekî teknik eğitime verdiği destekten ötürü Bakan Avcı’ya teşekkür etti. 
Diğer Başlıklar

Yorumlar

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * Zorunlu alanları doldurunuz.