EĞİTİM HABERLERİ

Ana Sayfa » HABERLER » EĞİTİM HABERLERİ

Suriyeli öğretmen çiftin buruk sevinci

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli öğretmen çift, Suriyeli öğrenciler için Elazığ’da açılan okulda eğitim vermenin buruk sevincini yaşıyor.

Anne ve babalara TEOG tavsiyesi

Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, TEOG sınavları öncesi öğrencilerin gergin, stresli ve başarısızlık korkusu yaşadığını, bu nedenle ailelere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı’ndan Öğretmenler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacak" dedi.

YGA 2015 zirvesi toplandı

Türkiye’nin önde gelen liderlik okullarından Young Guru Academy’nin (YGA) 2015 zirvesi Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Zirveye, Türkiye’nin her ilinden YGA gönüllüsü olmaya aday 2 bin 500 lise ve üniversite öğrencisi katıldı.

1 milyon 174 bin öğrenci sınav heyecanı sardı

Milli Eğitim Bakanlığınca 25 ve 26 Kasım’da Türkiye genelinde yapılacak merkezi TEOG sınavlarına, 1 milyon 174 bin 427 öğrenci katılacak. Sınav yapılan okullarda ders işlenmeyecek.

"Senden korkmuyoruz TEOG"

Manisa’nın Kula İlçesi’nde bir ortaokulda öğrenciler için "Senden Korkmuyoruz TEOG" adlı etkinlik düzenlendi.

Uzmanlar TEOG öncesi aileleri uyarıyor Sınavdan birkaç gün önce çocuğunuzu rahatlatın

1 milyon 174 bin 427 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisinin iyi bir liseye girmek için yarışacağı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi ortak sınavları 25-26 Kasım’da yapılacak. Uzmanlar, sınav için gün sayan aileler ve öğrenciler için şu önerilerde bulunuyor: Sınavdan birkaç gün önce çocuğunuzu ders çalışmak yerine, rahatlayabileceği bol oksijenli ortamlara götürün. Sevdiği insanlarla birlikte sevdiği aktiviteler yapmasını sağlayın. Uyuma

Öğretmen anketinin sonuçları açıklandı

Türk Eğitim-Sen’den yapılan yazılı açıklamada, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 21 bin 313 kişinin katılımıyla anket çalışması yapıldığı ifade edildi.

YÖK, üniversiteler için yeni disiplin yasası taslağı hazırladı

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) hazırladığı yeni Yükseköğretim Disiplin Yasası Taslağı ile personele ilişkin tüm disiplin işlemlerini yürütme ve karar alma yetkileri üniversitelere bırakılacak. Üniversitelerin verecekleri kararlara idari yargıda itiraz yolu açık olacak. YÖK’ün daha önce suç kapsamında değerlendirmediği intihallere de yasa kapsamında suç tanımı geliyor.

Kalite Kurulu yasa taslağı MEB’e gönderildi

YÖK, geçen aylarda yönetmeliği yayınlanan ve kurul üye seçimlerinin yapıldığı Yükseköğretim Kalite Kurulu’na ilişkin hazırlanan yasa taslağını, Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) gönderdiğini açıkladı. Kalite Kurulu oluşturulması için yasal düzenlemeye ihtiyaç olduğu hatırlatılan açıklamada, kanun düzenlemesiyle ilgili de bilgi verildi.

TEOG için görmeyenlerin gözü oldular

İzmir’deki Yaşar Üniversitesi’nin Sosyal Sorumluluk Topluluğu (YASOS) üyesi öğrenciler, görme engelli kardeşlerinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’na hazırlanabilmeleri için deneme sınavlarını seslendirdi.

Vakıf üniversiteleri yönetmeliği değişti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından faaliyet izni durdurulan ve kapatılan yükseköğretim kurumunun yönetimi garantör devlet üniversitesine veya aynı ildeki bir devlet üniversitesine devredilecek.