EĞİTİM HABERLERİ

Ana Sayfa » HABERLER » EĞİTİM HABERLERİ

MEB’den TEOG rehberi

Ortak sınavlarda öğrenci, öğretmen ve veli bilgilendirme rehberleri güncellendi. Rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin amacı sınava giren bütün öğrencilerin rehberlik hizmetlerine erişimini arttırmak ve öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bir alana yerleştirilmesini sağlamak.

TEOG sorularını 83 öğretmen hazırladı

Ortaokul 8’inci sınıfların iyi bir liseye girmek için yarışacağı TEOG ortak sınavlarına geri sayım başladı. 1 milyon 174 bin 427 öğrenci 25-26 Kasım’da 6 dersten sınava girecek. Sınavlar için 83 öğretmen soru hazırladı, akademisyenler inceledi ve yaklaşık 3 bin soru havuza alındı. Adaylar ve aileler sınava kısa bir süre kala heyecanlı günler geçirirken uzmanlar da, “Birinci dönem sınavlarında konular az, yüksek puan alınabilir” diyerek öğrencileri

Ağrı eğitimde iddialı

Ağrı eğitimde iddialıMilli Eğitim Bakanlığınca Ağrı’da son 10 yılda, ilkokul, ortaokul, lise, öğrenci pansiyonları, spor salonları ve konferans salonları yapılarak 537 milyon liralık yatırım yapıldı.

TEOG’da ’özel’e kayıt yöntemi

Yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrenci önümüzdeki hafta TEOG ortak sınavlarına katılmayı beklerken, özel okullara nasıl öğrenci alacaklarını sorduk.

Girişimci Olmak İçin Bu 8 Beceriyi Edinin

Girişimcilik, günümüz dünyasının önemli yeteneklerinden biri. Peki iyi bir girişimci olmak için ne yapmanız gerekiyor? İş dünyasının ünlü dergisi Forbes’in bunun için bazı tavsiyeleri var.

MEB’in Kazanım Testleri Yaklaşık 10 Milyon Kez İndirildi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ortaokul ve lise öğrencileri ile lise mezunlarına yönelik destekleme ve yetiştirme çalışmaları için yayımlanan ‘kazanım kavrama testleri’, ekim ayından bugüne kadar yaklaşık 10 milyon kez indirildi.

Gözetmene de Yasak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayınladığı genelgeye göre Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavının yapıldığı salonlara artık öğretmenler de cep telefonuyla giremeyecek.

Memur Alımı Tercih Duyurusu

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması