EĞİTİM HABERLERİ

Ana Sayfa » HABERLER » EĞİTİM HABERLERİ

YGS’de en zayıf fizik

Üniversiteye girişte ilk aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) hazırlanan öğrenciler, yüzde 33’le en çok coğrafya, yüzde 13’le ise en az fizik dersi sınavına hazır.

YGS soru kitapçığı internette

13 Mart’ta yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (2016 YGS) Temel Soru Kitapçığı ile cevap anahtarı ÖSYM’nin internet adresinde yayınlandı.

YKS ile YGS-LYS: Yeni sınav sistemi ile eski sınav sistemi arasındaki fark?

YKS ile YGS-LYS arasındaki farklar dikkat çekerken, yeni sınav sisteminin eski sisteme oranla neler değişti, dikkat çeken ayrıntı nedir? Üniversiteye giriş sistemi değişti, yeni sistemle eski sistem arasında ne gibi farklar oluştu?Yüksek Öğretim Kurum Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yeni sınav sistemi YKS’yi kamuoyuna duyurdu, sınav sistemine dair ayrıntılı bilgiler verdi. YGS-LYSformatı kalksa da yeni sistem eski sınav sistemiyle örtüşüyor.

MEB kız çocukları için ev ev gezecek

Yarı yıl tatili sonrası başlayacak çalışmalarla yaklaşık 17 bin öğrenci ve veliye ulaşılarak okula devamların önündeki engellerin bire bir görüşmelerle kaldırılması planlanıyor.

AÖF sınavında mükerrer soru

Yüzbinlerce öğrencinin katıldığı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin (AÖF) önceki gün yapılan 2015-2016 yılı Güz Dönem Sonu sınavında “mükerrer soru” krizi yaşandı.

Yarıyıl tatili nasıl verimli geçirilir?

Milyonlarca öğrenci heyecanla beklediği yarıyıl tatiline kavuştu. Fakat bu dönem nasıl değerlendirilmeli? Sömestrı verimli geçirmek isteyenler için birkaç önerimiz var. Lise ve üniversite sınavlarına hazırlananları da unutmadık. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretim Üyesi Prof. Dr. Galip Yüksel sınava hazırlanan gençlere ve ailelerine önerilerde bulundu.