EĞİTİM HABERLERİ

Ana Sayfa » HABERLER » EĞİTİM HABERLERİ

Bakan Avcı: 76 sahte diplomalı öğretmen tespit edildi

Geçen günlerde sahte diplomalı öğretmen sayısını 71 olarak duyuran Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu sayının 76’ya çıktığını açıkladı. Bakan Avcı ayrıca yarıyıl tatilinin uzayacağı söylentileri ile ilgili de, “Bir ara yarıyıl tatilinin uzayacağı gibi rivayetler dolaştı, bunlar doğru değil. 15 gün tatilimiz var, yarıyıl tatilimiz 8 Şubat’a kadar sürecek” dedi.

Üniversite adayları dikkat!

Önceki yıllarda üniversite sınavlarında TM-2 puan türünden öğrenci alan hukukta yapılan alan değişikliğinin ardından, bu yıl da TM ve TS puan türlerinde önemli değişiklikler yaşandı. İki alanda toplam 34 bölümün puan türü değişmiş oldu. Adaylar hazırlık yaparken ağırlık verecekleri dersleri tespit edip ona göre çalışmalı.

Yarıyıl tatilinde kendinizi keşfedin

Karneleri alan öğrenciler, 8 Şubat’a dek sürecek yarıyıl tatiline başladı. Öğrenciler, bu dönemde yorgunluklarını atıp 15 günlük tatilin tadını çıkarırken, uzmanlar da onlara kendilerine yeni dünyalarının kapılarını açmaya yönelik tavsiyelerde bulundu.

Bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor

Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Uzman, yaptığı açıklamada, okulun sanayi sitesinde bulunmasının birçok avantaj sağladığını söyledi.

MEB’den illere "seçmeli ders" yazısı

MEB, gelecek yıl ortaokul ve imam hatip ortaokullarında okuyacak öğrencilerin almak istedikleri seçmeli derslerinin 19 Şubat’a kadar okullara bildirilmesini istedi.

Asli öğretmenliğe geçiş sınavı ne zaman?

MEB, aday öğretmenleri 19 Mart’ta Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’na alacak - Adaylar 21 Mart- 15 Nisan arasında yazılı sınava girdiği illerde sözlü sınava girecek.

Uzmanlardan kötü karne uyarısı

Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İşiten, ’kötü karne"ye ceza anlayışının yanlış olduğunu belirterek, "Karne notları ile çocuğun zeka seviyesinin eşleştirilmesi yanlış" dedi.

Ders aksar mı

Cuma namazı genelgesini hazırlayarak illere gönderen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitim ve öğretim faaliyetlerinde herhangi bir aksaklık olmadan personele kolaylık sağlanmasını istedi. Bu konudaki ayarlamayı valilikler, illerindeki cuma namazı saatine göre kendileri yapacak.

Kodlama ders oluyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, MEB ile yapacakları çalışmayla kodlama dersinin ortaokul ve liselerde müfredata alınacağını söyledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, daha önce kodlama dersinin ilkokul ve ortaokullarda seçmeli; liselerde zorunlu olması için MEB’e resmi yazı ile başvuruda bulunmuştu.

TEOG’da davalı sorular ne olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), TEOG’da 5 soruya açılan davaların sonucunda iptal edilen soru olsa dahi sınav sonuçlarını yeniden hesaplamayacak. Ancak hukukçular davaların sonuçlarının uygulanması gerektiği görüşünde.

MEB’den liselere yazılı uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), valiliklere gönderdiği yazıda, lise öğrencilerinin eksik yazılı sınavlarının tamamlanmasını talep etti.

Sömestr (Yarıyıl) tatili ne zaman başlayacak?

2016 yılı 15 gün tatili için geri sayım başladı. Öğrencilerin merakla beklediği Sömestr (Yarıyıl) tatili ne zaman başlayacak? İşte okullar ne zaman kapanıyor sorusunun yanıtı...