KELOĞLAN MASALLARI

Ana Sayfa » HİKAYE » KELOĞLAN MASALLARI

Keloğlan İle Dev Anası

Keloğlan ile devin macerasında, keloğlan devin elinden kurtulmak için bin türlü numaralar yapmaktadır. İyi Seyirler.

Keloğlan İle Haramiler

Keloğlan ile haramilerin mücadelesine tanık olacaksınız. Keloğlan haramilerin elinden kıvrak zekası ile kurtulmanın yollarını aramaktadır. İyi Seyirler.

Keloğlan- İki Koşul

Keloğlan yanlızlıktan bıkar ve evlenmeye karar verir. Padişahın kızına talip olur. Annesini zorla da olsa ikna edip padişahın kızını istemeye götürür ancak padişahın kızını vermesi için iki koşulu vardır. Aksi halde padişahın kızını alması mümkün değildir. İyi Seyirler.

Keloğlan İle Sihirli Kutu

Keloğlan balıklara yaptığı yardım karşılığında, balıklar Keloğlana sihirli kutu hediye etmişler Ancak kötü komşuları rahat durmayıp, sihirli kutularını çaldırmışlar. Bu serüvende adaletin yerini bulduğunu göreceksiniz. İyi Seyirler

Keloğlan İle Dev

Uzun zamandır iş bulamayan keloğlan evde sinekleri avlarken aklına bir fikir gelmiş. Dedesinden kalan kılıcı alıp iş bulmak amacıyla yollara koyulmuş fakat bu sırada Keloğlan devin tuzağına düşmüş ve kurtulmak için başına gelmedik macera kalmamış. İyi Seyirler.

Keloğlan Değirmende

Keloğlan ve arkadaşı iş bulup çalışmak üzere köyden ayrılmışlar bir yol ayrımına geldiğinde arkadaşı yolunu ayırmış ve biri bir yoldan diğeri öbür yoldan gitmişler. Keloğlan ormanlık yolda kaybolmuş ve yorgun düşmüş tam o sırada bir değirmen görmüş oraya sığınmış, ardından başına gelmedik kalmamış. Keloğlanla ile hayvanların macerası da burada başlamış. İyi Seyirler.

Keloğlan İle Falcı

Keloğlan bu masalda kendini köylülere falcı diye tanıtır. Falcı olmamasına rağmen tesadüfen tüm köylünün işini halleder. Bu şekilde ünü Padişaha kadar gider. Padişah Keloğlanı saraya çağırıp babasından kalan kılıcın gizemini çözmesini ister. Keloğlan yine tesadüf eseri bu sorunu da çözer ve karşılığında Padişahın kızıyla evlenir. İyi Seyirler.

Keloğlan- Kim Açıkgöz

Köyde anasıyla birlikte yaşayan keloğlan paraları bitince eşeğini almış satmak için pazara gitmiş. Adamın biri keloğlanın eşeğine talip olmuş ucuz fiyata almak istiyormuş. Keloğlan da eşeği satmamış. Adam gizlice keloğlanın eşeğinin kuyruğunu kesmiş. Keloğlan bunu fark edince çok kızmış ve bir oyun oynamaya karar vermiş. İyi Seyirler.

Keloğlan İle Tavşanlar

Bir gün pazara giden Keloğlan ilk defa hindi görmüş. Hindi satıcısı Keloğlanın saf olduğunu anlayınca hindinin papağan olduğunu söylemiş ve çok yüksek fiyata satmış. Keloğlan kandırıldığını anlayınca adamdan öcünü almak için zekice bir plan yapmış. İyi Seyirler.

Keloğlanın Aklı

Keloğlan bir gün bir konağın önünden geçerken pencerede gördüğü beyin kızına aşık olur, Keloğlanın kimsesi olmadığı için beyin kızını istemeye kendisi gider. Bu duruma bey çok sinirlenir ve bundan sonra Keloğlanın aklı devreye girer. İyi Seyirler.